- Like a satin pillow for your wrist.
- Stay in the zone with good form and comfort with wrist rests containing 3M™ Gel Technology.
- Sleek profile uses minimal desk space and is easy to pick up and move around.
- Family of 3M Workspace Solutions enhance comfort and productivity helping you get and stay "in the zone" for optimal performance.
<
>
3M Gel Wrist Rest for Keyboard - 0.75" Height x 19" Width x 2" Depth - Black - Gel - 1 Each
Also Consider
Product Details
General Information
| Product Material | Gel |
| Packaged Quantity | 1 |
| Manufacturer Website Address | http://www.3m.com |
| Width | 19" |
| Product Name | Gel Wrist Rest for Keyboard |
| Manufacturer | 3M |
| Height | 0.75" |
| Country of Origin | China |
| Depth | 2" |
Product Information
| Brand | 3M DISPLAY MATERIALS AND SYSTE |
| Type | Components & Accessories/Keybo |
Description
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
Reviews
No Reviews
