- Die-Cut Paper Labels
- Black on White Name Badge
- For use with QL Label Printers
<
>
Brother Adhesive Name Badge Labels - 2 23/64" Width x 3 25/64" Length - Rectangle - Direct Thermal - White - Paper - 260 / Roll
Product Details
General Information
| Shape | Rectangle |
| Print Technology | Direct Thermal |
| Product Color | White |
| Product Material | Paper |
| Label Length | 3 25/64" |
| Label Width | 2 23/64" |
| Product colour | White |
| Label type | Self-adhesive printer label |
| Type | Die-cut label |
| Format | Roll |
| Print technology | Direct thermal |
| Adhesive type | Permanent |
| Purpose | Universal |
| Label width | 8.64 cm |
| Label height | 5.84 cm |
| Rolls per pack | 1 |
| Labels per roll | 260 pc(s) |
Product Information
| Brand | Brother |
| Type | Name Badge Label |
Description
2.3 in x 3.4 in (60 mm x 86 mm) Adhesive Name Badge White Paper Labels (260 Labels)
From the Manufacturer
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
Additional Documentation
Reviews
No Reviews
