- 2.4 in x 50 ft (62 mm x 15.2 m) Black/Red on White Continuous Length Paper Tape
- Continuous Length white paper labels Two-Color (Black /Red)
- Continuous length that can be cut to any size you need (based on your Brother QL model)
- Great for pricing, signage, safety signs, GHS labels, name badges, allergy alert and more
- For Brother QL-800, QL-810W, and QL-820NWB label printers
<
>
Brother BK/RD on WE Continuous Length Paper Labels - x 2 2/5" Width - White - Paper - 1 Roll
Product Details
General Information
| Product Color | White |
| Product Material | Paper |
| Label Width | 2 2/5" |
| Label colour | Black and red on white |
| Tape type | DK |
| Product colour | Black, White |
| Compatibility | Brother QL-800, Brother QL-810W, Brother QL-820NWB |
| Tape width | 6.2 cm |
| Tape length | 15.2 m |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Package type | Box |
Product Information
| Brand | Brother |
| Type | Label Tape |
Description
Continuous-length paper labels can be cut to any size as you need, based on your Brother QL model, to quickly print small or large labels for a variety of applications. Its easy-to-use design installs and removes quickly to minimize your maintenance time. Paper labels are perfect for pricing, signage, safety signs, GHS labels, name badges, allergy alerts and more. Labels are designed for use with Brother label printers QL-800, QL-810W and WL-820NWB (each sold separately).
From the Manufacturer
Also Consider
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
Additional Documentation
Reviews
No Reviews
