- Designed to fit seamlessly with multiple Brother label printers.
- Long, continuous length film tape can be cut to your precise size depending on your Brother QL printer, making it easy to customize and cut labels for all your needs.
- Use these adhesive labels on boxes, folders, files, reports and much more with clear and flawless results that are sure to make an impression.
- Create labels of nearly any size and length for archiving, storage, organizing and more.
<
>
Brother Continuous Length White Film DK Tape - 1 9/64" Width x 50 ft Length - Removable Adhesive - Direct Thermal - White - 1 Roll
Product Details
General Information
| Product Color | White |
| Print Technology | Direct Thermal |
| Adhesive Type | Removable |
| Label Width | 1 9/64" |
| Label Length | 50 ft |
| Tape type | DK |
| Tape length | 15.2 m |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Package type | Box |
| Tape size | 2.9 cm |
Product Information
| Brand | Brother |
| Type | Label Tape |
Description
For Use With: Brother QL-1050, Brother QL-1050N, Brother QL-1060N, Brother QL-500, Brother QL-550, Brother QL-570, Brother QL-570VM, Brother QL-580N, Brother QL-650TD
From the Manufacturer
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
Additional Documentation
Reviews
No Reviews
