<
>
Business Source Landscape Plastic Clipboard - 8 1/2" x 11" Sheet Size - Plastic - Silver - 1 Each
Product Details
General Information
| Board Material | Plastic |
| Product Color | Silver |
| Sheet Standard | Letter |
| Sheet Size | 8 1/2" Width x 11" Length |
| Width | 9.3" |
| Product Name | Landscape Plastic Clipboard |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | China |
| Manufacturer | Business Source |
| Length | 12.2" |
| Features | Smooth Writing |
Product Information
| Brand | Business Source |
| Type | Clipboard |
Description
Landscape clipboard features a durable, plastic construction to provide a sturdy surface to write on whether you're working indoors or out. 1/2" clip is riveted to the clipboard to provide years of use. Smooth writing surface helps keep your handwriting neat and legible. Clipboard is perfect for everyday use at home, office, school and more.
From the Manufacturer
Also Consider
Alternative Products
Reviews
No Reviews
