<
>
Business Source Premium Writing Pad - 50 Sheets - 0.20" Height x 8.5" Width x 11.8" Length - Tear Proof, Sturdy Back, Bleed-free - 1 Dozen
Also Consider
Product Details
General Information
| Recycled | No |
| Product Name | Premium Writing Pad |
| Width | 8.5" |
| Packaged Quantity | 1 Dozen |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | United States |
| Manufacturer | Business Source |
| Features | Tear Proof ~ Sturdy Back ~ Bleed-free |
| Height | 2.50" |
| Length | 11.8" |
Product Information
| Brand | Business Source |
| Type | Hand Writing Pads |
Description
Writing pad features high-quality pages that help prevent ink from bleeding through to keep your writing neat and legible. Tear-off pages offer a quick, clean way to remove pages as needed without accidental tears. Thick backing provides a sturdy writing surface for a more enjoyable experience. Writing pad is perfect for everyday use while you're taking notes, making lists, brainstorming and more.
From the Manufacturer
Also Consider
Also Consider
Alternative Products
Reviews
No Reviews
