- Easy-to-read and tear-resistant labels are perfect for the home
- Black print on a clear surface
- Durable to withstand wear and tear
- Compatible with DYMO LetraTag Label Makers
- Packaging made from FSC-certified and up to 60% recycled materials; LetraTag plastic external cassettes made from 100% recycled materials
- Includes: One 1/2-inch x 13-foot roll of plastic labels, black text on clear labels
<
>
Dymo Letra Tag Labelmaker Tapes - x 1/2" Width - Direct Thermal - Clear - Plastic - 1 Each
Product Details
General Information
| Label Width | 1/2" |
| Print Technology | Direct Thermal |
| Product Color | Clear |
| Product Material | Plastic |
| Tape type | D1 |
| Tape length | 3.96 m |
| Tape size | 1.2 cm |
Product Information
| Brand | Dymo |
| Type | Label Tape |
Description
Also Consider
Alternative Products
Additional Documentation
Reviews
No Reviews
