- HELP RELIEVE PRESSURE AND FATIGUE - This Fellowes keyboard wrist rest conforms to your wrist for personalised comfort which helps relieve pressure and fatigue whilst typing
- PRODUCT DIMENSIONS - The dimensions for the Fellowes Memory Foam keyboard wrist rest are: H23.8 x W490.5 x D58.7mm
- WARRANTY - This wrist support comes with a 5-year warranty and access to top quality customer service to help with any quires you may have
1+
<
>
Fellowes Memory Foam Wrist Rest - 0.94" Height x 19.31" Width x 2.31" Depth - Black - Memory Foam - Wear Resistant, Tear Resistant, Skid Proof - 1 Each
Also Consider
Product Details
General Information
| Product Material | Memory Foam |
| Product colour | Black |
| Material | Gel, Polyurethane |
| Warranty period | 5 year(s) |
| Width | 490.5 mm |
| Depth | 58.7 mm |
| Height | 23.8 mm |
| Weight | 170 g |
| Dimensions (WxDxH) | 490.5 x 58.7 x 23.8 mm |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 84733080 |
Product Information
| Brand | Fellowes |
| Type | Wrist Rest |
Description
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
Additional Documentation
Reviews
No Reviews
