<
>
Genuine Joe 41-Quart Wastebasket - 10.25 gal Capacity - Durable, Sturdy, Dent Resistant, Chip Resistant, Rust Resistant, Long Lasting - 19.9" Height x 9.4" Width x 15.2" Depth - Polyethylene - Black - 1 Each
Product Details
General Information
| Capacity | 10.25 gal |
| Product Color | Black |
| Width | 9.4" |
| Product Name | 41-Quart Wastebasket |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Manufacturer Website Address | http://www.genuinejoe.com |
| Manufacturer | Genuine Joe |
| Height | 19.9" |
| Country of Origin | United States |
| Depth | 15.2" |
Product Information
| Brand | Genware |
| Type | Waste Receptacle |
Description
Wastebasket features a high-quality, polyethylene construction for enhanced strength and durability. Rolled rim allows easy pickup and delivery to your disposal area. Sturdy construction will not dent, chip or rust for long-lasting use. 41-quart wastebasket provides ample space to hold waste to prevent frequent disposal of contents.
From the Manufacturer
Also Consider
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
Reviews
No Reviews
