<
>
Genuine Joe 44-gallon Heavy-duty Trash Container - 44 gal Capacity - Heavy Duty, Handle - 24" Height x 31.5" Width x 24" Depth - Gray - 1 Each
Product Details
General Information
| Capacity | 44 gal |
| Product Color | Gray |
| Width | 31.5" |
| Product Name | 44-gallon Heavy-duty Trash Container |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Height | 24" |
| Manufacturer | Genuine Joe |
| Manufacturer Website Address | http://www.genuinejoe.com |
| Country of Origin | United States |
| Depth | 24" |
Product Information
| Brand | Genware |
| Type | Waste Receptacle |
Description
Trash container features a heavy-duty design that's perfect for an assortment of uses. 44-gallon container can be used for general refuse to biohazard waste. Trash container features built-in handles for easy lifting. The bag cinch secures trash bags so they stay in place.
From the Manufacturer
Also Consider
Alternative Products
Reviews
No Reviews
