- Original HP 657X High Yield Toner Cartridges deliver legendary HP print quality.
- HP 657 toner cartridges work with: HP LaserJet Enterprise M681, M682
- 1 Cyan (~23,000 pages)
- Print high-quality black text and brilliant graphics with Original HP Supplies designed for reliability.
- Reliable printing you can trust
- Ideal for workgroups of 10-30, printing 2,000 to 14,000 pages per month, who need speed and energy efficiency, and printing security.
- Depend on Original HP 657X High Yield Toner Cartridges designed specifically for your HP printer.
- Toner cartridge; Recycling guide
<
>
HP 657X (CF471X) Original High Yield Laser Toner Cartridge - Cyan - 1 Each - 23000 Pages
Also Consider
Product Details
General Information
| Print Technology | Laser |
| Print Color | Cyan |
| Product Condition | Original |
| Typical Print Yield | 23000 Pages |
| Type | Original |
| Printing colours | Cyan |
| Brand compatibility | HP |
| Compatibility | HP 657 toner cartridges work with |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Colour toner page yield | 23000 pages |
| Cartridge capacity | High (XL) Yield |
| OEM code | CF471X |
| Country of origin | Japan |
| HP segment | Small medium business |
| Operating temperature (T-T) | 15 - 30 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 80% |
| Storage temperature (T-T) | -20 - 40 °C |
| Storage relative humidity (H-H) | 10 - 90% |
| Width | 378 mm |
| Depth | 163 mm |
| Height | 192 mm |
| Weight | 1.18 kg |
| Package width | 378 mm |
| Package depth | 163 mm |
| Package height | 192 mm |
| Package weight | 1.62 kg |
| Total carbon footprint (kg of CO2e) | 8 |
| Print technology | Laser printing |
| Maximum number of stacking cartons | 20 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Master (outer) cases per pallet layer | 18 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet layer (EU) | 14 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 90 pc(s) |
| Layers per pallet | 5 pc(s) |
| Products per pallet | 90 pc(s) |
| Products per pallet (EU) | 70 pc(s) |
| Pallet gross weight | 166.3 kg |
| Pallet weight (EU) | 134 kg |
| HP GTIN (EAN/UPC) | 889894325501 |
| UNSPSC-code | 44103103 |
| Box contents | Toner cartridge; Recycling guide |
| Pallet dimensions (W x D x H) | 1140 x 990 x 1104 mm |
Product Information
| Brand | Hewlett Packard |
| Type | Part |
Description
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
Additional Documentation
Reviews
No Reviews
