- Serrated blade to help the opener bite into the surface.
- Durable stainless steel blade.
- Lightweight and comfortable.
- Durable plastic handle.
- Ideal for light everyday use at school, office or home.
<
>
Letter Opener with Stainless Steel Serrated Blade and Plastic Handle, Black, 8 in
Also Consider
Product Details
General Information
| Form Factor | Handheld |
| Product Material | Plastic |
| Product Color | Black |
| Width | 0.8" |
| Product Name | 8" Serrated Letter Opener |
| Product Model | 29380 |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | China |
| Height | 0.5" |
| Length | 8" |
| Manufacturer | Acme United Corporation |
| Manufacturer Website Address | http://www.acmeunited.com |
Product Information
| Brand | Westcott |
| Type | Manual Letter Opener |
Description
Opens sealed documents with one quick flip of the wrist. Serrated stainless steel blade.
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
Reviews
No Reviews
