- Great-sounding, acoustic quality digital stereo speakers.
- Simple plug-and-play USB connectivity.
- Sleek, stylish design complements your laptop.
- Built-in volume control and LED power indicator.
<
>
Logitech S-150 2.0 Speaker System - 1.20 W RMS - Black - 90 Hz to 20 kHz - USB - 1
Also Consider
Product Details
General Information
| Power Source | USB |
| Product Color | Black |
| Speaker Configuration | 2.0 |
| Color Family | Black |
| Height | 6.2" |
| Manufacturer | Logitech |
| Manufacturer Website Address | http://www.logitech.com |
| Compatibility | Notebook |
| Country of Origin | China |
| Depth | 2.5" |
| Width | 2.6" |
| Product Model | S-150 |
| Product Name | S150 Digital USB Speaker System |
| Packaged Quantity | 1 |
| Package Contents |
|
Product Information
| Brand | Logitech |
| Type | Speakers |
Description
Play all of your favorite music and movies with the Logitech® S150 2.0 USB speakers with digital sound. Their simple USB connectivity means no need for batteries or AC cables. The sleek, stylish design complements laptops in the office and on the go. Built-in volume control and mute button for quick, easy volume adjustments, plus an LED power indicator. When better-than-basic is what you want, these digital audio speakers will deliver what you need: acoustic quality stereo sound. To keep sound quality up without putting a hole in your pocketbook, try the S150 2.0 USB digital speakers.
From the Manufacturer
Also Consider
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
Reviews
No Reviews
