<
>
Lorell Mesh Tabletop Hanging File Holder - Black - Steel - 1 Each
Product Details
General Information
| Product Color | Black |
| Product Material | Steel |
| Product Name | Mesh Tabletop Hanging File Holder |
| Width | 5.6" |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Manufacturer | Lorell |
| Manufacturer Website Address | http://www.lorellfurniture.com |
| Height | 10.4" |
| Country of Origin | China |
| Depth | 13.9" |
| Assembly Required | No |
Product Information
| Brand | Legamaster |
| Type | SmartPhone Holder |
Description
Steel tabletop file for hanging file folders keeps your letter-size files standing on your desktop and ready for frequent use. Mesh exterior easily lets you see what's inside in case any small elements fall out of your files. Use the steel offset handles on the side to carry it from worksurface to worksurface. Use the label on one side for easy reference at a glance. Extra-capacity, hanging file holder is made of mesh steel with steel C rims on the top and bottom.
From the Manufacturer
Also Consider
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
Reviews
No Reviews
