- Accepts 4" x 6" loose-leaf memo paper
- Suede interior lining
- Crocodile embossed exterior pattern
- Handcrafted in Italy
<
>
Protacini Castlerock Gray Italian Patent Leather 4" x 6" Memo Holder - 4" Height x 6" Width - Italian Leather, Suede - Castlerock Gray - 1 Each
Non-Returnable Product
Product Details
General Information
| Product Color | Castlerock Gray |
| Product Name | Castlerock Gray Italian Patent Leather 4" x 6" Memo Holder |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Width | 6" |
| Manufacturer | Dacasso Limited, Inc |
| Limited Warranty | 1 Year |
| Height | 4" |
| Country of Origin | Italy |
| Application/Usage | Memo ~ Office |
Product Information
| Brand | Legamaster |
| Type | SmartPhone Holder |
Description
Designed and crafted in Italy, the Protacini Memo Holder features a combination of luxe materials and passionate craftsmanship to make a statement of luxury. The crocodile embossed pattern adds a smart, sophisticated look to your desk. Suede interior protects paper from damage. The bottom is lined with soft velveteen to protect surfaces from scuffs and scratches. Memo holder holds up to 100 sheets of 4" x 6" loose-leaf memo paper.
Alternative Products
Reviews
No Reviews
