<
>
Thin Bin Round Cut Out Blue Lid - Rectangular - Blue - 4 / Carton
Product Details
General Information
| Product Color | Blue |
| Weight (Approximate) | 1 lb |
| Shape | Rectangular |
| Width | 12" |
| Product Name | Round Cut Out Blue Lid |
| Packaged Quantity | 4 / Carton |
| Manufacturer | Impact Products |
| Manufacturer Website Address | http://www.impact-products.com |
| Features | Eco-friendly |
| Height | 3" |
| Country of Origin | Canada |
| Application/Usage | Wastebin |
| Assembly Required | No |
Product Information
| Brand | Thin Bin |
| Type | Storage Bin Lid |
Description
Help encourage recycling with these thin bin lids. Round cutout accepts cans while preventing users from disposing other items. Eco-friendly construction is made with post-consumer materials to reduce the impact to our environment. Solid blue color helps associate bins with recycling to prevent confusion. Lids are designed for use with Impact thin bins and most competitive units (sold separately).
Alternative Products
Reviews
No Reviews
