- Long-lasting polyester surface for enhanced durability and accuracy.
- Microban® antimicrobial protection keeps the mouse pad cleaner by preventing the growth of germs.
- Provides superior tracking.
- Non-skid base.
- For use in the office or home office.
<
>
Fellowes Microban Mouse Pad - 8" Height x 9" Width x 0.13" Depth - Black - Rubber - Tear Resistant, Wear Resistant, Skid Proof - 1 Each - TAA Compliant
Also Consider
Product Details
General Information
| Product Material | Rubber |
| Manufacturer Website Address | http://www.fellowes.com |
| Packaged Quantity | 1 |
| Product Name | Microban Mouse Pad |
| Width | 9" |
| Country of Origin | Taiwan |
| Depth | 0.13" |
| Manufacturer | Fellowes, Inc. |
| Durability | Tear Resistant ~ Wear Resistant ~ Skid Proof |
| Height | 8" |
Product Information
| Brand | FELLOWES INC. |
| Type | Components & Accessories/Keybo |
Description
Fellowes Mouse Pad features long-lasting polyester surface that stands up to everyday wear and tear. Microban® antimicrobial protection keeps the mouse pad cleaner by preventing the growth of germs. Nonskid, natural rubber base keeps pad in place and protects your desk surface. Perfect for use in the office or home office. Look for other desk accessories and coordinating products from Fellowes.
From the Manufacturer
Also Consider
Also Consider
Alternative Products
Reviews
No Reviews
