- Long-lasting polyester surface for enhanced durability and accuracy.
- Microban® antimicrobial protection keeps the mouse pad cleaner by preventing the growth of germs.
- Provides superior tracking.
- Non-skid base.
- For use in the office or home office.
<
>
Fellowes Microban Mouse Pad - 8" Height x 9" Width x 0.13" Depth - Graphite - Rubber - Wear Resistant, Tear Resistant, Scratch Resistant, Skid Proof - 1 Each
Product Details
General Information
| Product Material | Rubber |
| Packaged Quantity | 1 |
| Manufacturer Website Address | http://www.fellowes.com |
| Width | 9" |
| Product Name | Microban Mouse Pad |
| Height | 8" |
| Durability | Wear Resistant ~ Tear Resistant ~ Scratch Resistant ~ Skid Proof |
| Manufacturer | Fellowes, Inc. |
| Depth | 0.13" |
| Country of Origin | Taiwan |
Product Information
| Brand | Fellowes |
| Type | Mouse & Touchpad |
Description
Fellowes Mouse Pad features long-lasting polyester surface that stands up to everyday wear and tear. Microban® antimicrobial protection keeps the mouse pad cleaner by preventing the growth of germs. Nonskid, natural rubber base keeps pad in place and protects your desk surface. Perfect for use in the office or home office. Look for other desk accessories and coordinating products from Fellowes.
From the Manufacturer
Also Consider
Alternative Products
Reviews
No Reviews
